Zaključen Dakar 2014 - pri Honda Team HRC zadovoljni

Po dveh tednih in odpeljanih 13 težkih etapah so vozniki le dosegli težko pričakovani cilj. Čeprav so pri Hondi ciljali na podest, so vseeno lahko zadovoljni s prikazanim. Osvojili so kar 6 etap ( 5 Barreda in 1 Sunderland).

Barreda je na začetku dolgo vodil v skupnem točkovanju ter bil vse do predzadnje etape trdno na 2. mestu. Po padcu na 12 etapi pa so se razblinile sanje o najvišjih mestih. Kljub temu je bil že naslednji in zadnji dan rallyja zopet najhitrejši.

V končni razvrstitvi je Helder Rodrigues zasedel 5. mesto, Barreda 7. in Pizzolito 23. Tudi pol-tovarniški vozniki so dobro opravili svoje delo. Največ navdušenja je bila deležna Španka Laia Sanz s skupnim 16. mestom in najboljšo žensko uvrstitvijo.

Team HRC je bil edina ekipa, ki ni niti enkrat zamenjala pogonskega agregata. S tem so potrdili zanesljivost in trpežnost njihove specialke CRF450 Rally.